وبمسترینگ یا مدیریت سایت

وبمسترینگ یا مدیریت سایت

هر وب سایتی نیاز به مدیریت و پشتیبانی دارد. مدیریت سایت نیاز به برنامه ریزی دارد. برای اجرای امور برنامه ریزی شده نیاز به تسلط بر امور سایت در زمینه ها برنامه نویسی ، پشتیبانی فنی ، مدیریت محتوا ، سئو و… وجود دارد.

مدیریت محتوا یکی از اصلی ترین بخش های مدیریت سایت را تشکیل میدهد که البته خود می تواند شغلی جداگانه باشد. معمولا” بسته به نوع سایت ها و کوچک و بزرگ بودنشان ، یک مجموعه میتواند برای وب سایت خود به استخدام یک “وبمستر” ، یک “مدیر محتوا” و البته چند “تولید کننده محتوا” بپردازد.

در سایت های کوچک و یا سایت های شرکتی که چندان به ارائه مطالب جدید و … نمی پردازند یک اشتباه بزرگ وجود دارد و آن هم عدم استخدام وبمستر برای سایت می باشد.

بسیاری از مدیران و مسئولان شرکتها و ادارات تمایل دارند خود به مدیریت سایت بپردازند و با وجود آموزش های ابتدایی که طرح سایت ارائه میدهد، بازهم واقعیت این است که مدیریت سایت یک شغل و تخصص است و هر کسی نمیتواند یک سایت را مدیریت کند.

این مشکلی است که شخص بنده و همکاران خود بسیار با آن مواجه شده ایم و زمانی که به مشتری پیشنهاد میدهیم شخصی که وبمستر باشد را مسئول مدیریت سایت نماید، در برخی مواقع مشتری متمایل است خود مدیریت سایت زا بر عهده گیرد تا از هزینه های خود بکاهد. اما چیزی که در آینده کوتاه شاهدش هستیم ، آن است که وب سایت مشتری به دلیل عدم تسلط مشتری به مدیریت سایت پیشرفتی نداشته و حتی آپدیت های الزامی نیز صورت نگرفته است! و در نهایت مشتری حتی فراموش میکند هاست و دامنه سایت خود را تمدید کند!

بزودی با مطلبی در رابطه با مسائل آموزشی پیرامون وبمسترینگ یا مدیریت سایت در خدمتتان خواهیم بود و میتوانید در بخش وبلاگ سایت مطالب جدید را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *